İyi Parti Amasya il Başkanlığı Basın Mensuplarıyla Buluştu

İyi Parti Amasya il Başkanlığı Basın Mensuplarıyla Buluştu

İyi Parti Amasya İl Başkanlığı basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Amasya Avukatlar Konağında gerçekleşen toplantıya İyi Parti İl Başkanı Birol Çapkınoğlu, Merkez ilçe Başkanı Hakan Eser, Teşkilat Başkanı Av. Mustafa Onur Ege, STK ile İlişkiler Başkanı Saim Bal, İl Başkanı Danışmanı Sinan Kurt, parti üyesi M. Nahit Hırçın, yerel ve ulusal basın mensupları katıldı.

Parti temsilcilerinin kendilerini tanıtmasının ardından İl Başkanı Birol Çapkınoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Değerli basın mensupları öncelikle hepinize davetimize icabet ettiğiniz için çok teşekkür ediyor hoş geldiniz diyorum. Sözlerimin başında kelime anlamı “bol fazilet, mükâfat, bereket” olan üç ayların müjdecisi Regaip Kandili’nin memleketimize, ülkemize hayırlar getirmesini yüce ALLAH tan diliyorum. Malumunuz il kongremizi 08,Ocak 2023 tarihinde gerçekleşti 12 Ocak 2023 tarihinde de mazbatamızı alarak yeni yönetimimizle birlikte göreve başladık. Partimize, Amasya’mıza, ülkemize hayırlı olsun.10 Ocak tarihin de çalışan gazeteciler günün de yoğunluktan buluşamadık maalesef, tekrardan gününüzü kutluyor sağlık ve huzur içerisinde ilimiz ve ülkemiz için güzel haberler yapacağınız nice yıllar diliyorum.

Mustafa Kemal ATATÜRK “basın milletin müşterek sesidir, bir milleti aydınlatma ve irşatta bir millete muhtaç olduğu fikri ve gıdayı vermekte basın başlı başına bir mekteptir’’der.Hakikaten de öyle değilmidir? doğru haber ve doğru yorumculuk aynen de böyle değil midir? Bu uğurda basın şehitleri verilmemiş midir? Ruhları şad olsun. O yüzden herşeye rağmen doğru ve dürüst gazeteci olabilmek zordur. Hep söylenir ,basın bir ülkenin gören gözüdür, işiten kulağıdır, konuşan dilidir denir.Tabi ki öyledir ama bunun için basın hür olmalıdır,basın özgür olmalıdır. Gelişmiş ülkeler hür basınları sayesinde demokrasilerini geliştirmişler, bu sayede kalkınmışlardır.

Basın hür olur ise, fikir özgürlüğü olur ise tarafsızca konular tartışılır farklı fikirler ortaya çıkar ve ülke kazanır. Bir ülkenin turnusol kâğıdıdır basın,dışarıdan baktığınız da net bir şekilde görebilirsiniz.Ülkenin durumunu o ülkede demokrasi var mı? hukuk varmı? İfade özgürlüğü varmı ? hemen anlarsınız. Seçimlere çok az bir zaman kaldığı şu dönemde teşkilat olarak yapacağımız çalışmalara hız vereceğiz, sık sık basın toplantıları ile sizleri bilgi vereceğiz. Saha çalışmaların da zaman zaman beraber olacağız. Basınımızın özgürce düşünüp özgürce yazabileceği sansürsüz günler için az kaldı diyor tekrar katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan parti temsilcileri, görüş alış verişinde bulunarak programı sonlandırdı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir