İl Milli Eğitim Müdüründen TEKNOFEST Ekibine Ziyaret

İl Milli Eğitim Müdüründen TEKNOFEST Ekibine Ziyaret

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü, Amasya Anadolu Lisesi’ne ziyarette bulunarak TEKNOFEST Ekibi ve Okul ARGE Ekibiyle bir araya geldi.

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Zafer Koçak danışmanlığında, TEKNOFEST yarışmalarına katılan öğrenciler; Melih Kılıçlı, Selçuk Sercan, Yusuf Alperen Durak, Sefa Ayar, Sıla Zümrüt Çelik, Şeyma Akbulut’un sunumlarını izledi.

Öğrenciler  İnsansız Su Altı Sistemleri , Akıllı Ulaşım , Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışmalarında toplam 5 proje ve Sarp robotu ile TEKNOFEST’e  katılım sağlayacaklardır. Bunun yanında Milli Eğitim Müdürüne Amasya Anadolu Lisesi ARGE Birimi sunum yaparak, proje ve yarışmalara hazırlıklarını paylaştılar.

 İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanıp hizmete sunulan ATS (Amasya Takip Sistemi) ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.ATS ile  öğrencilerin başarı durumlarının takibi ve istatistik verileri, öğrencilerimize uygulanan kazanım değerlendirme sınavları ve kurumsal hafıza sağlayacak tüm bilgilere sahip olunacağını dile getirdi.

Program, Müzik alanında Türkiye derecesi yapan öğrenci Ömer Faruk Gürbüz tarafından seslendirilen parça ile sona ermiştir. İl Müdürü, yapılan çalışmalar ve iyi uygulamalar sebebiyle okul idaresini, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederek, oldukça memnun ayrıldığını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir