CHP Grup Başkanvekili ve CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel Amasya’ya Geldi

CHP Grup Başkanvekili ve CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel Amasya’ya Geldi
CHP Grup Başkan Vekili ve CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel CHP Amasya İl Başkanı Turgay Sevindi ve partilileri İl Başkanlığı’nda ziyaret etti. Özel’in beraberinde Ankara Milletvekili Umut Akdoğan, Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı, İstanbul Milletvekili Suat Özçağdaş ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu da ziyarete katıldılar.
Özel, CHP Amasya İl Başkanlığı‘nda yaptığı konuşmada “Amasya’da özellikle merkezde, Merzifon’da ve Gümüşhacıköy’deki iyi örneklerin Amasya’da da benimseneceğini düşünüyoruz, Amasya’nın MHP’li belediyeden yorulduğunu görüyoruz. Amasya’nın artık özellikle gelişmiş bir turizm kenti olabilmesi, bir Kapadokya’nın çekebildiği turistleri çekebilmesi için bir sosyal demokrat, tarihi bilen, sanattan anlayan, şehirciliği bilen bir belediyeye ihtiyacı var. Bunun içinde önümüzdeki mart ayında hem Amasya merkez de hem tüm ilçelerde CHP’li belediye başkanlarını hedefliyoruz.
“Dünyada yakıcı bir gündem var. Bir terör örgütü olarak gördüğümüz Hamas’ın başlattığı roketli saldırılar ve ardından İsrail’in Filistin’e sivillerin canlarını da gözetmeksizin uyguladığı orantısız şiddet hepimizi fevkalade üzdü. Her iki tarafı da sivil kayıpların önüne geçecek sorumluluğa davet ediyoruz.”
CHP’NİN ÖZELEŞTİRİYE, YANLIŞLARI TERK ETMEYE İHTİYACI VAR,
Özel konuşmasının devamında; “Hiç şüphe yok ki CHP’nin bir muhasebeye, bir özeleştiriye, geçmişteki doğruları sürdürüp, yanlışları terk edeceği bir partiye dönüşmeye ihtiyacı var. Sokaktan korkmayan, sokağa çıkmayı ayıp saymayan, eylemden korkmayan, sivil toplumla dayanışmaktan geri durmayan, laiklik savunurken mahcup olmayan, cesur kararlı bir parti haline getirmek istiyoruz partimizi.
Cumhuriyetin 100’üncü yılında seçimi, cumhuriyetin kurucu değerleriyle husumet duyan birisine kaybetmiş olmasını hazmedemiyoruz. Partinin ışıklarının erken saatlerde söndüğü seçim akşamlarından nefret ediyoruz. Bu partinin artık kazanmasını istiyoruz.
Biz önümüzdeki bu kurultayın sonunda kazanmak istemiyoruz, partiye kazandırmak istiyoruz. Biz bu kongrenin sonucunun küskünsüz, kırgınsız, kayıpsız atlatılmasını istiyoruz. Bu CHP, gerçekten bir başka CHP’ye dönüştü denmesini istiyoruz.
Önceden bilinen CHP’yi tarihin geri sayfalarında bırakmak istiyoruz. Gerçek, sahici, doğrudan, sahada bir muhalefet istiyoruz. Buna gücümüz var. Buna hazırız. Bu örgütü ayağa kaldırırsak, bu partiyi ayağa kaldıracağımıza, bu partiyi ayağa kaldırırsak Türkiye’yi ayağa kaldıracağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir