Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik’in Kadir Gecesi Mesajı

Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik’in Kadir Gecesi Mesajı
Amasya Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik, bin aydan daha hayırlı olan ‘Kadir Gecesi’ nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Çelik mesajında; “Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaşmanın hüznünü ve aynı zamanda bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de müjdelenen mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmanın heyecan ve sevincini yaşıyoruz. Kur’an-ı Kerim’de, “Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır” mealindeki ayetle bu gecenin esenlik dolu olduğuna işaret edilmektedir.
Türk İslam alemi için büyük önem taşıyan ve nimetlerinin bol olduğu Kadir Gecesi inananlar için bir fırsat gecesidir. Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gecede ibadetlerimizde, ahlaki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilinmeli, bugünü her gün yaşamaya gayret etmeliyiz. Bu duygularla Amasyalı hemşehrilerimin ve İslam aleminin mübarek Kadir gecesini tebrik ediyor, bu gecenin; Ülkemize, İslam alemine ve bütün insanlığa iyilik, güzellik ve hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir