Asgari Ücret Tespit Komisyonu Bugün İlk Toplantısını Gerçekleştirecek

Asgari Ücret Tespit Komisyonu Bugün İlk Toplantısını Gerçekleştirecek

7 milyon vatandaşı doğrudan ilgilendiren ve yalnızca asgari ücret alan kişileri değil emeklileri, özel sektör ve kamu çalışanları ile ürünlere gelen zamları da etkileyen asgari ücret için geri sayım sürüyor.2023 yılı asgari ücret zammı için toplantıların ilki (7 Aralık Çarşamba)bugün yapılacak. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ikinci toplantısının ise 14 Aralık’ta olacağı biliniyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı öncülüğünde yapılacak toplantı, saat 14.00’te başlayacak. Toplantının bitiş saati bilinmezken milyonlarca asgari ücretli çalışanın yanı sıra emeklilerin, özel sektör ve kamu çalışanlarının, dul ve yetimlerin aylığını da etkileyecek olan asgari ücretin, aralık ayının son haftasında netleşmesi bekleniyor.

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan 15 kişilik Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda işçi kesimini temsil eden TÜRK-İŞ toplantıdan önce Başkanlar Kurulu’nu toplayacak. Konfederasyona üye 34 sendikanın yöneticilerinin katılacağı toplantıda, sendikaların asgari ücrete dair görüş ve talepleri alınıp, görüşmelerde izlenecek yol haritası masaya yatırılacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir