Aşçı Çırağı Kursiyerleri Belgelerini Aldı

Aşçı Çırağı Kursiyerleri Belgelerini Aldı

Gümüşhacıköy Halk Eğitimi Merkezinde, gastronomi alanında yetenekli bireylerin aşçılık kariyerine adım atmalarını sağlamak amacıyla düzenlediği Aşçı Çırağı Kursu’nu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları takdim edildi. Kursiyerler, yoğun bir eğitim sürecinin ardından elde ettikleri bu belgeyle aşçılık sektöründe profesyonel olarak yer alabilme imkânını elde etti.

Halk Eğitimi Merkezinin geniş ve modern mutfağı kursiyerlere hem teorik hem de pratik becerilerini geliştirme fırsatı sunuyor. Aşçı Çırağı Kursu, katılımcılara temel mutfak becerileri, hijyen kuralları, menü planlaması ve yemek hazırlama teknikleri gibi konularda kapsamlı bir eğitim sundu. Katılımcılar farklı mutfaklardan örneklerle zenginleştirilen bir program sayesinde çeşitli lezzetleri keşfetme fırsatı buldu.

Kursun sonunda katılımcıların performanslarının değerlendirilmesiyle  başarılı olan kursiyerlere “Aşçı Çırağı” sertifikaları verildi.

Gümüşhacıköy Halk Kütüphanesinde düzenlenen törene Gümüşhacıköy Kaymakamı Ali Cemal Altınöz, Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen katılırken sertifika töreninde Gümüşhacıköy İlçe Millî Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, Amasya İl Millî Eğitim Şube Müdürü Hayriye Tüfekci, Gümüşhacıköy İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Nurgül Tabik ve Gümüşhacıköy Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Eyüp Deniz hazır bulundular.

 Amasya İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Türkmen törende yaptığı konuşmada  aşçılık mesleğinin önemine vurgu yaparak kursiyerlere meslek hayatlarında başarılar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir