Anadolu Üniversiteler Birliği Üniversite Tanıtım Fuarı Amasya’da

Anadolu Üniversiteler Birliği Üniversite Tanıtım Fuarı Amasya’da

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarları”nın son durağı Amasya’da, Amasya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Amasya Üniversitesi Milli Hakimiyet Yerleşkesi Hüseyin Hüsâmeddin Yasar Kütüphanesi Ön Bahçesinde düzenlenen Fuara Amasya Belediye Başkan Vekili Hasan Şahin, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Halil Apaydın, Prof. Dr. Ayşe Şahin Yağlıoğlu, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Aytuğ Mermer Üzümlü, Genel Sekreter Duran Çuhadar, il protokolü, öğretim elamanları ve çok sayıda üniversite adayı gençkatıldı.

Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen fuara; Abdullah Gül Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Malatya İnönü Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi olmak üzere 12 üniversite katılarak stant kurdu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen; “Hem öğrencilerimiz hem şehrimiz açısından çok anlamlı bulduğum bu etkinliğin çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Rektörümüzün destekleriyle hem ilimizden hem de ilçelerimizden öğrencilerimiz, üniversitelerin tanıtım stantlarını ziyaret edecekler. Hizmet ayağımıza gelmiş, teşekkür ediyorum” dedi.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı konuşmasında; “Anadolu Üniversiteler Birliği’nin bu yıl düzenlediği Üniversite Tanıtım Fuarlarının son durağını üniversitemizde gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda Anadolu Üniversiteler Birliğinin düzenlemiş olduğu üniversite tanıtım fuarına hepiniz hoş geldiniz. Geleceğimizin teminatı olan güzide gençlerimiz, öğrencilerimiz açısından birebir iletişimin sağlanması açısından bu üniversite tanıtım fuarının kıymetli olduğu bir gerçektir. Bugüne kadar diğer illerde katıldığımız tanıtım fuarlarında yaptığımız tanıtımların karşılığını bu yıl aldık. Orada tanıtımlarda gerçekleştirdiğimiz etkinlikler sonucunda üniversitemizi tercih eden öğrencilerimizle kampüslerimizde karşılaşıyoruz. Bu bizim açımızdan çok önemli ve güzel bir kazançtır. Amasya’daki gençlerimiz Anadolu Üniversiteler Birliği içerisindeki diğer üniversiteleri tanıma fırsatı da bulacaklardır. Bu nedenle bu yapacağımız etkinliğin başta öğrencilerimize, ilimize ve üniversitemize hayırlar getirmesini temenni ediyor, gençlerimize 2023 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) başarılar diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir