Amasyaspor’dan Müthiş Dönüş

Amasyaspor’dan Müthiş Dönüş

 

Amasya 12 Haziran stadyumunda oynanan Amasyaspor Futbol Kulüb, Entegre Solar Elazığspor karşılaşmasının son dakikalarında Amasyaspor Futbol Kulübü taraftarı önünde muhteşem bir dönüşe imza attı.

Amasyaspor Futbol Kulübü karşılaşmaya hızlı başladı 2. dakikada Ethem Ercan Pülgir’in pasını iyi takip eden Cuma Ali Üzüm nefis vuruşuyla meşin yuvarlağı Entegre Solar Elazığspor ağlarıyla buluşturdu bu golle Amasyaspor Futbol kulübü karşılaşmanın hemen başında 1-0 öne geçti. Amasyaspor Futbol Kulübü Entegre Solar Elazığspor maçının 7. dakikasında Konuk Entegre Solar Elazığspor Fatih Kıran ile beraberlik golüne kavuştu durum 1-1 oldu.

Her iki takımın karşılıklı gollerinde sonra oyunda pozisyonlar yakalayan konuk Entegre Solar Elazığspor bir türlü aradığı gole kavuşamadı .4. dakikada ise Entegre Solar Elazığspor Mert Çölbeyi ile 2-1 öne geçti bu gollede beraber ilk yarı konuk Entegre Solar Elazığspor’un üstünlüğüyle tamamladı. Amasyaspor Futbol Kulübü Entegre Solar Elazığspor karşılaşmasının ikinci yarısında sahada Amasyaspor Futbol Kulübü’nün üstünlüğü gözükürken konuk Entegre Solar elazığspor çanın başından beri yakaladığı pozisyonları cömertçe harcarken Entegre Solar Elazığspor kalecisi Hakan Canbazoğlu’nun 90+1. dakikada rakibine yaptığı müdale sonrası maçın hakemi Erhan Kaya penaltı noktasını gösterdi topun başına Yakup Ramazan Zorlu geçti sert ve düzgün vuruşla meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu bu gollede maça denge geldi durum 2-2 oldu.

Amasyaspor Futbol Kulubu Entegre Solar Elazığspor maçının beraberlikte sonuçlanacağını beklerken 90+2 de bu sahneye Amasyaspor Futbol Kulübü adına Fevzi Can Bozkuş çıktı. Entegre Solar Elazığspor kalecisi Hakan Canbazoğlu’nun önde olduğunu gördüğü an topu kalecini üzerinden aşırtarak topu Entegre Solar Elazığspor fileleriyle buluşturdu durum Amasyaspor Futbol Kulübü 3 Entegre Solar Elazığspor 2 oldu.

Amasyaspor Futbol kulübü Entegre Solar Elazığspor Karşılaşmanın kalan süresinde başka gol veya goller olmayınca Amasyaspor Futbol kulübü kendi saha ve tarftarı önünde 3 puan almanın sevincini yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir