Amasya’da Zarar Görmüş Orman Bölgeleri Yeniden Ağaçlandırılacak

Amasya’da Zarar Görmüş Orman Bölgeleri Yeniden Ağaçlandırılacak

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yangında zarar görmüş sahalar incelenerek yeniden ağaçlandırılması için çalışmalar başlatıldı.

Amasya Orman Bölge Müdürlüğümüze bağlı Kargı Orman işletme Müdürlüğü Kızılırmak Şefliği Karatepe mevkii Karacaoğlan – Sinanözü köy hudutlarında 03 Eylül 2020 tarihinde yaşanan orman yangını sonucunda zarar gören alanlarda yapılan çalışmalar sonucunda sahada yaşanan gelişim ve çimlenmelerle ilgili denetim ve incelemelerde bulunuldu.

OGM Silvikültür Daire Başkanı Kahraman Temur, Başkan Yardımcısı Dr. Mehmet Rıdvan Çörtü ve ilgili birim yetkilileri; Bölge Müdürü Halil Oflu, Silvikültür Şube Müdürü Abdülkadir Ortataş, Oym Şube Müdürü Engin Keleş; Sinop Orman Bölge Müdür Yrd. Ahmet Ulukan ve Silvikültür Şube Müdürü Özkan Güneş ve ilgili teknik personelin katılımıyla Kargı İşletme Müdürlüğüne gelen heyet İşletme Müdürü Mehmet Eren Kargı tarafından karşılanarak saha hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından bölgede denetim ve incelemelerde bulunuldu.

OGM tarafından “Orman yangınları sadece ağaçları değil, etkili olduğu bölgede tüm canlı yaşamını ve ekosistemi yok ediyor. Yangından zarar gören orman sahalarımızı en kısa süre içinde ağaçlandırarak doğayı yeşertiyor, ekosistemin devamını sağlıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir