Amasya’da Kadın Girişimciler Üretmeye Devam Ediyor

Amasya’da Kadın Girişimciler Üretmeye Devam Ediyor

Amasya Valisi Mustafa MASATLI: “Sayıları Her Geçen Gün Artan Kadın Kooperatiflerimizden Aldığımız Güçle, Türkiye Ekonomisini Geleceğe Taşımakta Kararlıyız.”

Vali Mustafa MASATLI ile eşi Esra MASATLI Hanımefendi, Suluova Üreten Eller Kadın Girişimcileri Kooperatifi’ni ziyaret ettiler. Ziyarette kadın girişimcilerimizin üst düzey emek ve gayretleriyle üretilen mamullerin yapım aşamalarını yerinde inceleyen Valimiz ile Eşleri, bu süreçte ülkemiz ekonomisine ve istihdamına çok önemli katkı sağlayan kadın girişimcilerimizle sohbet ettiler.

Vali MASATLI sohbetleri esnasında şu ifadelere yer verdi: “Geleneğimizde ve inancımızda kadınlarımız daima karşılık beklemeden sevginin, hoşgörünün ve emeğin sembolü olmuşlar, bu yönleriyle toplumları ve insanlığı şekillendirmişlerdir. Kadınlarımız bugün ise hemen hemen her sektörde ülkemiz ekonomisini ayakta tutan unsurlardan olmuşlardır. Kadın girişimciliğinin günümüzdeki tezahürü ise kadın kooperatifleridir. Özellikle son 18 yılda Sayın Cumhurbaşkanımız öncülüğündeki hükümetimizin destek ve teşvikleriyle sayıları hızla artan kadın kooperatifleri, hem ekonomimize katma değer sağlamakta hem de yöresel ürün ve lezzetlerin ulusal ve uluslararası düzeyde bilinirliğini de arttırmaktadır. Amasya’mızın saygıdeğer kadınlarının öncülüğünde üretim ve istihdamımıza katkı sağlayan kooperatiflerimiz, kadınlarımızın yeni meslekler edinmeleri ve ev ekonomilerine katkı sağlamaları açısından da büyük önem taşımaktadır.

Bu kapsamda Devletimizin öncülüğünde yapılan çalışmalarla kadın kooperatifi sayımızı 11’e yükseltmiş bulunmaktayız. Valilik olarak daima desteklediğimiz, ihtiyaç ve sorunlarının çözüme kavuşturulması noktasında her zaman yanlarında olduğumuz bu kooperatiflerimizden ikisi, 2020 yılında hazırladıkları projelerle toplamda yaklaşık 250 Bin TL’lik bir hibe desteği almışlardır.

Bu vesileyle ihtiyaç duyduğumuz her an bizlere sağladığınız destekten ötürü, başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ilgili bürokratlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. İlimizdeki kadın girişimcilerimizin ve istihdam edilen kadınlarımızın sayısının her geçen gün artması adına gereken tüm çalışmaları yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir