Amasya Üniversitesi Tarafından Şiddete Hayır Konulu Panel Düzenlendi

Amasya Üniversitesi Tarafından Şiddete Hayır Konulu Panel Düzenlendi

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Şiddete Hayır” konulu panel düzenlendi.

Programa Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Şahin Yağlıoğlu ve akademik-idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Moderatörlüğünü Doç. Dr. Nazan Kahraman’ın yaptığı panelde; Amasya Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Sare Terzi İlhan’ın; ‘Şiddet, Farkındalık ve Kişisel Sınırlar: Şiddete Karşıyım Sınırlarımın Farkındayım’ Amasya Barosu Av. Gökçen Kantar Duran’ın; ‘Dijital Şiddet, Israrlı Takip: Tanımlar, Yasal Haklar, Başvuru Mekanizmaları’ Amasya Şönim Azize Doyran’ın; ‘Şiddet: Önlem, Müdahale, Mücadele’ Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Fatih Güvenç’in; Şiddetle Mücadelede Uygulamalar: Kades, Uyuma’ Amasya İl Jandarma Komutanlığı Eda Paç Gültekin’in; ‘Şiddetle Mücadelede Uygulamalar’ hakkında bilgiler paylaşarak çözüm yolları ve erken müdahaleler gibi konularda katılımcılara bilgiler verildi.

Program sonunda ‘Şiddete Hayır’ başlıklı panele katkı sağlayan katılımcılara teşekkür belgesi verildi. Program Müzik Kulübü tarafından gerçekleştirilen mini konser ile son buldu.

Amasya Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir