Amasya Üniversitesi Tanıtım Fuarında

Amasya Üniversitesi Tanıtım Fuarında

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) tarafından düzenlenen Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarının Amasya ayağı 26 Mayıs 2023 Cuma günü 09.00-18.00 saatleri arasında, Amasya Üniversitesi Milli Hakimiyet Yerleşkesi Hüseyin Hüsâmeddin Yasar Kütüphanesi Ön Bahçesinde düzenlenecek.

Amasya Üniversitesinin ev sahipliğini yapacağı fuarda, Abdullah Gül Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi ve Ardahan Üniversitesi olmak üzere toplam 16 üniversitenin yer alması bekleniyor.

Bu yıl ikincisi düzenlenen “Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı” hakkında bilgiler veren Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, “Üniversite adayı gençler için üniversite tercihi tesadüfe bırakılmayacak kadar önemli. Aday gençler tercihleriyle hayatlarındaki en önemli kararlardan birini verecekler. Üniversite adayı öğrencilerin tercih yapabilecekleri üniversiteler hakkında bilgiye sahip olmalarının da son derece önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu açıdan Amasya’daki tüm üniversite adayı gençlerimizi, velilerimizi, rehber öğretmenlerimizi, psikolojik danışmanlarımızı ve eğitimcilerimizi Milli Hâkimiyet Yerleşkesi Hüseyin Hüsâmeddin Yasar Kütüphanesi Ön Bahçesinde düzenlenecek olan Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarına davet ediyoruz. Fuara 11 farklı ilden 16 üniversitenin katılmasını bekliyoruz. Gençlerimize 17-18 Haziran 2023 tarihinde girecekleri Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) başarılar diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir