Amasya Üniversitesi 2022 Yılı Engelsiz Üniversite Ödüllerinde 8 Bayrağın Sahibi Oldu

Amasya Üniversitesi 2022 Yılı Engelsiz Üniversite Ödüllerinde 8 Bayrağın Sahibi Oldu

Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından verilen “2022 Engelsiz Üniversite Ödülleri” sahiplerini buldu.Üniversite yerleşke sınırları içinde engelli bireylerin mekânlara, eğitsel imkânlara eşit katılımını sağlamak amacıyla Amasya Üniversitesi’nin kazandığı ödüllerin bayrak teslim töreni rektörlük fuaye alanında gerçekleşti.

Üniversite yerleşke sınırları içinde engelli bireylerin mekânlara, eğitsel imkânlara eşit katılımını sağlamak amacıyla Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından verilen “2022 Engelsiz Üniversite Ödülleri” sahiplerini buldu. Amasya Üniversitesi’nin kazandığı ödüllerin bayrak teslim töreni rektörlük fuaye alanında gerçekleşti.

Amasya Üniversitesi 2022 yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri’nde, 8 bayrağın sahibi oldu. Amasya Üniversitesi Rektörlüğü Mekanda Erişilebilirlik – Turuncu Bayrak, Fen Edebiyat Fakültesi Mekanda Erişilebilirlik – Turuncu Bayrak, İlahiyat Fakültesi Mekanda Erişilebilirlik – Turuncu Bayrak ile Eğitimde Erişilebilirlik – Yeşil Bayrak, Merzifon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mekanda Erişilebilirlik – Turuncu Bayrak, Yabancı Diller Yüksekokulu Mekanda Erişilebilirlik – Turuncu Bayrak, Merzifon Meslek Yüksekokulu Mekanda Erişilebilirlik – Turuncu Bayrak ve Hüseyin Hüsameddin Yasar Merkez Kütüphanesi Mekanda Erişilebilirlik – Turuncu Bayrak ödüllerini kazandı.

Gerçekleşen törende, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Şahin Yağlıoğlu, Prof. Dr. Halil Apaydın, Prof. Dr. Önder Duman, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Aytuğ Mermer Üzümlü, Genel Sekreter Duran Çuhadar ile akademik ve idari personel katıldı. Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı sözlerini şu şekilde ifade etti; “Çok sayıda üniversite arasından bu ödülleri almanın gururunu yaşıyoruz. Bu başarılı sonuçlar bize Amasya Üniversitesi’nin bütün birimlerinin engellilik ve erişilebilirlik konusunda belirli bir farkındalık içinde olduğunu gösteriyor. Ülkemizde engellilik adına çok önemli gelişmeler kaydedildi. Engellilikle ilgili bütün konularda hem öğrencimizin hem personelimizin hem de ülkemizdeki bütün insanların engelsiz bir yaşam sürmesi adına birçok çalışmalar yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Ama üniversitemizin bu hedefe ulaşması ancak birlikte çalışarak ve hep beraber bir sorumluluk üstlenerek, yürüterek olabilir. Bu bağlamda bu çalışmaları yürüten akademik ve idari personelimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Amasya Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir