Amasya Semaveri Coğrafi İşaret Tanıtım Programı Gerçekleştirildi

Amasya Semaveri Coğrafi İşaret Tanıtım Programı Gerçekleştirildi

Amasya Valiliği öncülüğünde, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası olarak tescilini yapılan,ile özgü simgelerden “Amasya Semaveri”nin Coğrafi İşaret Tanıtım Programını gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen Programa Vali Mustafa Masatlı,Belediye Başkanı Mehmet Sarı,Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil,TSO Başkanı Murat Kırlangıç,siyasi parti temsilcileri,protokol üyeleri ve STK temsilcileri katıldı.

Açılış Konuşmasını yapan Ticaret Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç ” 2022 yılı Amasya için coğrafi işaret yılı oldu diyebiliriz. Yılın Son günlerindeyiz ve yılı 16 tescilli ürünle kapatıyoruz.2021 yılında büyük bir ivmeyle başlayan ve şehrimize büyük bir katkı sağlayan coğrafi işaret tescillerimiz devam edecektir. Tescili alınan her ürünle birlikte Amasya’mızın marka değeri artıyor, Amasya’mızın tanıtımı yapılıyor.Her tescillenen ürün il turizmine katkı sağlıyor.

2023 yılı Odamızın kuruluşunun 100. Yılı olması sebebiyle; 100. yıl kutlamaları kapsamında; Valimiz Sayın Mustafa Masatlı ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı’nın önderliğinde ulusal basının ve gastronomide söz sahibi kişilerin katılımı ile coğrafi işaretli ürünlerimizin tanıtımını tüm Türkiye’ye yapacağız. Bu sayede coğrafi işaretli ürünlerin ekonomik getirisini şehrimize kazandırmak için önemli bir adım atmış olacağız.Bizimle aynı hassasiyetle yola çıkan ve bu konuda öncü olan Valimiz Sayın Mustafa Masatlı’ya, Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği müdürümüz Sayın Mustafa Örgüt’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum ” dedi.

Sayın Valim, Değerli misafirler,Geçmişten günümüze taşınan lezzetlerimizin, ürünlerimizin gelecek nesillere doğruşekilde aktarılmasına vesile olan, marka değerimize değer katan coğrafi işaret tescillerini çok önems a çıkan ve bu konuda öncü olan Valimiz Sayın Mustafa
Masatlı’ya, Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği müdürümüz Sayın Mustafa Örgüt’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.
2023 yılının ülkemize, milletimize, huzur, mutluluk getirmesini diliyor, tüm katılımcıların yeni yılını kutluyorum.” açıklamalarında bulundu.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Milletvekili Mustafa LeventKarahocagil ve Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın konuşmaları ile devam eden program Vali Masatlı tarafından ATSO Başkanı Kırlangıç’a Coğrafi İşaret Tescil
Belgesi’nin verilmesi ile program sona erdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir