Kriket Türkiye Şampiyonlarına Ödülleri Verildi

Kriket Türkiye Şampiyonlarına Ödülleri Verildi

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen Kriket Küçükler Kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan Amasya Suluova Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulumuzu ziyaret etti. Ziyaretleri sırasında Suluova İlçe Millî Eğitim Müdürü Ahmet Davu, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Alpaslan Kanar hazır bulundu.

Amasya Suluova Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokulu Küçükler Erkek kategorisinde Türkiye Şampiyonluğu’nu, Küçükler Kız kategorisinde Türkiye İkinciliği’ni, Yıldızlar Erkek kategorisinde Türkiye Üçüncülüğü’nü elde etmişti. Öğrencileri ziyaret ederek, belgeyle ödüllendiren İl Müdürü, bir süre sohbet ettiği sporcu öğrencilerimizi ayrı ayrı tebrik etti.

Sporcu öğrencilerin başarı hikayelerini dinleyen İl Müdürü Mehmet Türkmen, okulumuz  kriket takımlarının bu alanda sadece bir yıl içerisinde almış oldukları kupa sayısına dikkat çekerek: “Zaten kanıtlanmış, kupalarınızla ön plana çıkmış bir başarınız var. Akademik beklentinin arasında  böyle güzel bir sportif  alanla da meşgul olmak, derece alıp sonuç almak takdir edilmesi gereken bir durum, tebrik ediyoruz.” dedi.

Takım kaptanlarıyla yaptığı sohbette: “Hedeflerinizden ve hayallerinizden asla vazgeçmeyin. Sizler hedeflerinize ulaşırken hep yanınızda olacağız. Akademik başarılarla birlikte sportif anlamda yapmış olduğunuz başarılar diğer öğrencilerimize de örnek teşkil etmekte. Sizlere, emek verenlere çok teşekkür ediyoruz. Ailelerinize çok teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekinen İl Müdürü Türkmen spor salonu hakkında Okul Müdürü Ahmet Gencalioğlu’ ndan, sportif çalışmalar hakkında takım antrenörü beden eğitimi öğretmeninden bilgi alarak ziyaretini sonlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir