Amasya il Müftüsü Durmuş AYVAZ ,Yerel ve Ulusal Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Amasya il Müftüsü Durmuş AYVAZ ,Yerel ve Ulusal Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Amasya İl Müftülüğü 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla müftülük salonunda basın mensuplarına kahvaltı programı düzenlendi.

Düzenlenen programa İl Müftüsü Durmuş AYVAZ, Din Hizmetleri Uzmanı Şükriye AYVAZ, İl Müftü Yardımcısı Berrin Çelebi, Müftülük idarecileri ve yerel ulusal basın mensupları katıldı.

Programa katılan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günlerini kutlayan İl Müftüsü Durmuş AYVAZ, müftülüğün ve Türkiye Diyanet Vakfının 2022 çalışmaları hakkında değerlendirme yaparak 2023 yılı çalışmalarıyla ilgili de bilgilendirmede bulundu.

Pandemi nedeni ile ara verilen Umre ibadeti için yoğun bir talep olduğunu belirten İl Müftüsü AYVAZ, konuşmalarında “Elhamdülillah hac kontenjanında salgın öncesi döneme dönüldü Bu yıl 65 yaş üstü vatandaşlarımız da dahil ülkemizden 83 bin 430 hacı adayının kutsal topraklara uğurlayacağız.” dedi.

Basın mensuplarıyla Amasya’da gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulunan İl Müftüsü Durmuş AYVAZ, hediyelerini takdim ederek programı sonlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir