Amasya İl Müftülüğünden Vefa Örneği

Amasya İl Müftülüğünden Vefa Örneği

Amasya’da yaşayan görme engelli emekli imam Mehmet Irmak, Amasya Müftülüğü çalışanları ve Amasya Din Görevlileri Derneği’nin kendi aralarında para toplayıp sağladıkları destekle umreye giderek hayalini gerçekleştirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığının organizesinde 2023 yılı umre ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara giden vatandaşlar, İl Müftülüğü ve Din Görevlilerinin destekleri ile umreye gidecek olan görme engelli emekli imam hatip Mehmet Irmak için İl Müftülüğünde program düzenlendi.

22 yaşında geçirdiği trafik kazasında görme kabiliyetini kaybeden Mehmet Irmak, 10 yıl Kayseri’de din görevlisi olarak görev yaptıktan sonra malulen emekli olup Amasya’ya yerleşti.

Gençliğinden bu yana tek hayali fotoğraflarını gördüğü Mekke ve kutsal topraklara gitmek olan 42 yaşındaki Irmak’ın bu dileğini öğrenen Amasya Müftülüğü çalışanları ve Amasya Din Görevlileri Derneği üyeleri aralarında para topladı. Umre başvurusunun yapıldığını Amasya Müftüsü Durmuş Ayvaz’dan öğrenen Irmak’ı sevinç sardı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda İl Müftüsü Durmuş Ayvaz kısa bir konuşma yaparak “Özel Amasya 1 umre turu ile toplam 196 kardeşimiz Diyanet İşleri Başkanlığımızın hizmet kalitesiyle ,Amasya Müftülüğümüzün organizesinde il ve ilçe müftülüklerimizde görev yapan tecrübeli hocalarımızın rehberliğinde umre ziyaretini yapmak üzere kutsal topraklara yolculuk yapacaklar.

Özel Amasya 1 umre kafilesinde Kur’an kurslarımızda eğitim gören 65 yavrumuz da bulunmaktadır. Yine bu kafilemizde Diyanet İşleri Başkanlığından malulen emekli olan İmam Hatip Mehmet Irmak hocamız da bulunmaktadır.

Bu güzelliği gerçekleştiren meslektaşlarıma, din görevlileri derneğimize, başkanına, ekibine canı gönülden teşekkür ediyorum. Güle güle gitsin, güle güle gelsin, bol bol dua etsin” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir