Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirdi

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirdi

Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, basın mensuplarıyla bir araya gelerek deprem gündemli bir toplantı düzenledi. İl Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda basın mensuplarıyla buluşan Türkmen, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzdeki deprem seferberliği hakkında basına bilgi verdi.

Basın Bilgilendirme Toplantısı’nda 6 Şubat 2023 Pazarcık merkezli depremin ilk gününden itibaren tüm Amasya halkının ve İl Millî Eğitim Müdürlüğünün gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerle ilgili  bir sunum gerçekleştirildi. Amasya’da birçok depremzede aileyi misafir ettiğimizi belirten Türkmen, nakil gelen depremzede ailelerin bir kısmının öğretmenevinde bir kısmının Turizm Otelcilik Meslek Lisemizin Pansiyonunda kaldığını belirtti. Millî Eğitim Bakanlığınca nakil gelen öğrencilere kırtasiye yardımı sağlandığını ve okul idarecilerine verilen talimatlarla yardımların ve ihtiyaçlarının öğrencilerimize bizzat elden ulaştırıldığını ifade etti.

Mehmet Türkmen, Asrın Felaketi 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş Depremi öncesinde  İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların deprem tahkikinin yapıldığını depremden sonra da bu çalışmaların  devam ettiğini söyledi. İl Müdürümüz, eğitim-öğretim faaliyetlerine bir aksiliğe mahal vermeden devam edildiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir