Amasya İHH Temsilciliğinden Suriye’ye 7 Tır Kış Desteği

Amasya İHH Temsilciliğinden Suriye’ye 7 Tır Kış Desteği

Amasya İHH Temsilciliğinin organizasyonu, Özgür-Der Amasya Temsilciliği, Merzifon, Taşova, Suluova, Havza İHH Temsilciliklerinin desteğiyle 7 tır insani yardım malzemesi Suriye’ye gönderilmek üzere Amasya’dan yola çıktı.

Yardım tırları Suriye’deki İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Lojistik Merkezi aracılığıyla Suriye içerisinde bulunan ekmek fırınları ve çadır kentlere ulaştırılacak. 156 ton un; 16 palet bisküvi, kek, kraker; 1 ton zeytin; muhtelif ayakkabı, battaniye ve giysiden oluşan 6 tır, Ankara’dan 1 tır olmak üzere toplamda 7 tır insani yardım malzemesi Suriye’ye gönderilmek üzere Amasya’dan yola çıktı.

Yardım tırları Amasya’dan basın açıklamasının ardından dualarla uğurlandı Amasya Ak Parti İl Başkanı Ekrem Toto, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve hayırsever Amasya’lıların katıldığı programda basın açıklamasını Amasya İHH Başkanı Serdal Benli okudu.

Benli basın açıklamasına Bakara suresinin 274. ayetini hatırlatarak başladı. “Servet ve mallarını (yetkisini ve makamlarını, imkân ve fırsatlarını) gizli ve açık (olarak), gece ve gündüz (maddi birikimlerini ve enerjilerini) Allah yolunda infak edenlerin (yani işe yarayacak ve ihtiyaçları karşılayacak kadar hayır verenlerin) ücreti ve mükâfatı Rableri katındadır… Onlara (dünyada ve ahiret hayatında) korku yoktur ve onlar asla mahzun (ve mahcup) olmayacak (kutlu kimselerdir).”

Benli ülkede yükseltilen ırkçılığa karşı mallarından infak ederek, zekat vererek İslam kardeşliğini diri tutan herkese; asgari ücretli olduğu halde ekmeğini mazlumlarla paylaşan işçilere; memur ve çiftçilere; Amasya İHH ekibine, başta Merzifon olmak üzere İlçe Temsilciliklerine, Genç İHH ve kadın kollarına, Hayatcan Derneğine ve Özgür-Der Amasya yönetimine teşekkür ederek basın açıklamasını okudu.

Basın açıklamasının ardından söz alan Amasya Ak Parti İl Başkanı Ekrem Toto, bu yardımların oluşmasında emeği geçenleri gönülden tebrik ettiğini; hükümet olarak her zaman mazlumların yanında olduklarını ifade etti.

Amasya İHH Teşkilatlanma Başkanı Fatih Akgül’ün gönderilen insani yardım malzemelerinin yerine ulaşması, yeryüzündeki tüm mazlumların felaha ermesi için, zalimlerin hem bu dünyada hem de ahirette acıklı bir azaba maruz kalacaklarını hatırlatıcı duasıyla program sona erdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir