Amasya Belediyesi’nden Marketlere Yılsonu Denetimi

Amasya Belediyesi’nden Marketlere Yılsonu Denetimi

Kent genelinde yer alan marketlerde vatandaşın mağduriyet yaşamasını önlemeyi amaçlayan Amasya Belediyesi ekipleri, denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Gerçekleştirilen denetimlerde zabıta personeli; raflardaki ürünlerin fiyatları ile kasa uygunluğu, ürünlerdeki son kullanma tarihleri, ekmekteki gramaj, hijyen ile ürünlerin saklama koşullarına uyulup uyulmadığı noktalarını detaylı şekilde inceledi.

Konu ile alakalı açıklama yapan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ; ‘ilimizde hiçbir şekilde karaborsaya göz açtırmayacağımızı söylemek isterim. Vatandaşlarımıza hileli satış yapan, stokçuluk yapan, hükümetimizin belirlemiş olduğu K.D.V indirimini uygulamayan kişilere geçit vermeyeceğiz. Zabıta ekiplerimiz, kendi sorumluluk sahalarında gün ve saat belirlemeden ani denetimler yaparak haksız ve fahiş fiyat uygulamasının önüne geçmeye çalışıyorlar, fahiş fiyatların önüne geçilmesinin tek yolu da denetim yapılmasıdır. Vatandaşlarımızın hakkını korumaya yönelik olan tüm çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Bizler belediye olarak üzerimize düşen çalışmaları titizlikle yerine getirirken, esnaflarımızın da gerek etiket gerekse fiyat uygulamasında aynı duyarlılığı göstermelerini ve kurallara riayet etmelerini rica ediyorum.

FIRSATÇILIĞA İZİN VERİLMEYECEK

Stokçuluğa fırsat vermeyeceklerini ifade eden Başkan Sarı; Zabıta ekiplerimiz hem fiyat konusunda hem de tedarik zinciri ile alakalı denetimler yapıyor. Burada bir usulsüzlük ve stokçuluğa yönelenler olursa cezai işlemler yapılıyor. Bu konuda halkımızın refahı için gerekli hassasiyeti gösteriyoruz ve fırsatçılığa asla izin vermiyoruz. Hemşehrilerimizin refahı önceliğimizdir. Halkımızın hizmetkârıyız. Halkımız adına denetimlerimiz devam edecektir.”dedi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir