19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Halkımızın Yoğun Katılımıyla Coşkuyla Kutlandı.

Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Samsun’a çıkarak, Milli Mücadele’nin meşalesini yaktığı ve Kurtuluş Mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919’un 104. Yıl Dönümü coşkuyla kutlandı. Amasya Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen kutlamalara Vali Mustafa Masatlı, Amasya Milletvekilleri Hasan Çilez ile Reşat Karagöz, Garnizon Komutanı Tuğg, Mehmet Fatih Ören, Amasya Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik, protokol üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri, öğrenciler, sporcular ve vatandaşlarımız katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende Vali Mustafa Masatlı, Garnizon Komutanı Tuğg. Mehmet Fatih Ören ve Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik öğrenciler, sporcular ve halkımızın bayramını kutladı.

Törende daha sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı okundu. Sayın Cumhurbaşkanımız mesajında şunları ifade etti: “Aziz Milletim, Kıymetli Gençler;

Bugün Milli Mücadelenin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 104. yıldönümünün sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı en içten dileklerimle tebrik ediyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs 1919 tarihi, ecdadın imkânsızlıklar içinde dahi büyük bir iman ve inançla direniş ruhunu yeniden canlandırmasının sembolüdür.

19 Mayıs, Türk Milletinin emperyalist güçlere karşı birlik ve beraberlik içinde, zulme boyun eğmeyeceğini haykırarak, tarihin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından birini yazmaya başladığı gündür.

Ecdadımızın istiklali ve istikbali uğrunda sergilediği kahramanlıkları gelecek nesillere en canlı şekilde aktarmak başta gelen vazifemizdir.

Bu anlayışla, bir asır önceki ruhla ecdadımızdan teslim aldığımız kutlu emanetlere sahip çıkıyor, ülkemizin geleceğinin sembolü Türkiye Yüzyılını inşa ediyoruz.

Mücadele azmimizi, büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etme heyecanımızı sürekli canlı tutmak için gençlerimizi tüm alanlarda destekliyor, onlara her türlü imkânı ve fırsatı veriyoruz.

Ülkemizin demokrasi ve kalkınma atılımlarını tasarlar ve uygularken en çok gençlerimize güveniyoruz.

Kendilerine sunduğumuz imkânları en iyi şekilde kullanarak bizlere büyük gururlar yaşatan gençlerimizle iftihar ediyoruz.

Ülkemiz kalkındıkça, geliştikçe, büyüdükçe, hayallerini gerçekleştirebilmeleri için gençlerimize daha fazla destek vereceğiz.

Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu emanet ettiğimiz gençlerimizin, son devletimiz Cumhuriyetimize güçlü bir şekilde sahip çıkmaları, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlamaktadır.

Bu düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını tekrar tebrik ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını saygıyla anıyorum.”

Törende daha sonra Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Murat Öztürk ve Gençlik Merkezi üyesi gencimiz günün anlam ve önemine ilişkin birer konuşma gerçekleştirdiler.

Programın devamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları tarafından sunulan taekwondo, güreş, artistik jimnastik ve atletizm gösterileri halkımız tarafından beğeniyle izlendi.

Folklor ekiplerinin sahne aldığı 19 Mayıs Kutlamaları, Vali Mustafa Masatlı ve protokol üyelerinin çeşitli branşlardaki spor stantlarını da gezmesiyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir