15 Temmuz Varlık Mücadelemizi Kazandığımız Zafer Günümüzdür

15 Temmuz Varlık Mücadelemizi Kazandığımız Zafer Günümüzdür

Amasya Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çelik mesajında; “15 Temmuz ihanete karşı tek yürek olmuş Türk Milletinin şahlanış günüdür. 15 Temmuz hapsedilmek ve yok edilmek istenen Türklüğün zincirlerini kırdığı gündür. 15 Temmuz varlık mücadelemizi kazandığımız zafer günümüzdür. 15 Temmuz 2016 günü aziz Türk milleti bir kez daha şanlı duruşunu sergilemiş, devletine karşı düzenlenen bu alçak darbe girişiminde devletinin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü uğruna tankların altında yatabilecek kadar kendini ortaya koymuş ve Türkiye Cumhuriyeti’nde yeni bir destanın yazılmasını sağlamıştır. 15 Temmuz 2016 gecesi asker elbisesi giymiş teröristlerin uçaklar, helikopterler, tanklar, silahlarla devlete ve millete haince saldırmışlardır. Dünya tarihinde ilk defa bir parlamento, savaş uçaklarının hedefi olmuştur. Hain terör örgütü FETÖ’nün o gece yaptığı bu hain saldırı, bu asil milletin devleti uğruna mücadele azmini çok daha fazla artırmış, sokaklara çıkılarak gösterilen büyük direnişle tarihimizin en görkemli destanlarından biri yaşanmıştır. Demokrasi adına gösterdiği kararlı duruşu ve kendilerine uzatılan silahlara karşı canını hiç düşünmeden siper eden, kahraman Türk milleti korkusuz tavrı sayesinde hainleri püskürtmüştür” dedi.

‘MEYDANLARI DARBECİLERE TESLİM ETMEYEN TÜM VATANDAŞLARIMIZA MİNNETTARIZ’
Ülkenin daha önce düşmanların elinden ‘Kurtuluş Savaşı’ ile temizlenmesinin yanında, 15 Temmuz 2016’da püskürtülen darbe girişiminde şanlı tarihin dönüm noktası olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Bayram Çelik açıklamasında şunları kaydetti;
“Türk milletinin vatanı uğruna neler yapabileceğini gösteren bu anlamlı direnişin mimarlarından başta Ömer Halis Demir ve Amasyalı Ahmet Özsoy FETÖ’cü hainler, Ankara’da bulunan TÜRKSAT Kampüsü’nü ele geçirip yayınları durdurmak üzere harekete geçtiğinde Amasyalı TÜRKSAT’ta görevli bulunan sorumlu personel Ahmet Özsoy, darbeci hainlerin planlarını ters çevirdi. Darbenin püskürtülmesinde kilit rol oynayan isimlerin arasında olan Özsoy, hainlerin makineli tüfekli saldırısında şehit oldu. Bu uğurda Hakk’ın rahmetine kavuşan 251 şehidimiz ile 2 bin 193 gazimizin omuzlarında yükselen aziz vatanımızı, gerek içte gerekse dışta tüm şer odaklarına karşı kanımızın son damlasına kadar korumaya söz verdik. ‘Gün iradeye sahip çıkma günüdür’ diyerek meydanları darbecilere teslim etmeyip hainlere fırsat tanımayan tüm vatandaşlarımıza minnettarız. Bu vesileyle bu devlet uğruna canını ortaya koymuş Şehitlerimizi ve kahraman ecdadımızı bir kez değil binlerce kez rahmetle anıyorum. Gazilerimize de hürmet ve sonsuz saygılarımı iletiyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir